Selected:

PREVENTSEAL

PREVENTSEAL

Përdorimi i teknikës së vetë-etchimit për vulosjen parandaluese të gropave të dhëmbëve të përhershëm në pacientët që paraqesin një rrezik të ngritur të zhvillimit të zgavrave.

Vetë-hedhje: pa gërvishtje, pa shpëlarje! Një kursimtar në kohë reale
Për gropa dhe çarje që janë veçanërisht të ndjeshme ndaj prishjes së dhëmbëve, pasi ato janë të vështira për tu pastruar.

  • Nënshkrimi me gropë vetë-prekëse dhe parandalues i izolimit të grumbullimit siguron mbrojtje ndaj sipërfaqeve të ndjeshme të dhëmbëve duke i mbrojtur ato me një shtresë të papërshkueshme nga uji i rrëshirës, i cili parandalon depërtimin e baktereve dhe rrit higjenën orale.
  • Forcë e shkëlqyeshme e lidhjes në smalt (21MPa) për një vulë të gjatë të qëndrueshme
  • Lëngshmëri optimale për përhapje perfekte në gropa dhe çarje
  • Lëshimi i fluorit për mbrojtje më të mirë kundër prishjes së dhëmbëve

Pajisur me:

  • Furça të theksuara> Për pastrim të lehtë të gropave dhe çarjeve
  • Këshilla shtesë për gjilpëra> Për aplikim të saktë dhe ekonomik të sealantit

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PREVENTSEAL”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Menu
×
×

Cart


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/clientim/deltadent.mabelcliente.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/clientim/deltadent.mabelcliente.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/clientim/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/clientim/deltadent.mabelcliente.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35